Latest Posts

  • Topraklar El Değiştiriyor (2)

   Topraklar El Değiştiriyor (2)0

   Hasan Macit yazdı
   “Cumhuriyetin ilanından AKP iktidara gelinceye kadar (1923-2003) geçen 80 yılda yabancılara 11 milyon metrekare toprak satılmıştır. AKP iktidarının ilk on yılında 136 milyon metrekare toprak satılmıştır. Daha sonraki yıllarda yabancılara satılan topraklarla ilgili bilgiler gizlendiği gerçek sayılara ulaşılamamaktadır.”

   READ MORE
  • Taliban Afganistan’ı

   Taliban Afganistan’ı0

   Günay Güner yazdı:
   “Bugün özellikle Afgan kadınları, çocukları ağır zulüm, kıyım altındadır. Dille anlatılabilir gibi değildir. Talibanı da IŞİD’i de El Kaideyi de… kuran ABD’dir CIA’dır. Bu gerçeği bilmeyen kalmadı. Talibanı Afgan halkı üretmedi. Ha, katkısı yok mudur? Vardır. Ne ki belirleyici, Afgan halkı olmamıştır.”

   READ MORE
  • Hangi Gerçek Seni Tatmin Eder?

   Hangi Gerçek Seni Tatmin Eder?0

   Şafak Yüca yazdı:
   “Orman yangınlarının çıktığı ilk hafta Hürriyet, Sabah, Sözcü, Yeni Şafak ve Birgün gazetelerinin manşetlerini inceledim. Yangınları hangi üslupla manşete taşıdıklarını ve hangi alt başlıkları kullandıklarına yer verdim. Böylece kendi görüşlerine göre yangın gündemine nasıl yaklaştıklarını göreceğiz”

   READ MORE
  • Sosyal Demokrasi ve Bolu Belediyesi

   Sosyal Demokrasi ve Bolu Belediyesi0

   Doğan Ergenç yazdı:
   “CHP’li Bolu belediye başkanının göçmenlerden/mültecilerden (ki bu insanların çoğu işçi ve yoksul) daha fazla ücret alacağını açıklaması sosyal demokrasinin evrensel ilkelerine fena halde aykırıdır.”

   READ MORE

  Featured Posts

  Lifestyle

  READ MORE

  Sports

  READ MORE