All Posts

  • Topraklar El Değiştiriyor (2)

   Topraklar El Değiştiriyor (2)0

   Hasan Macit yazdı
   “Cumhuriyetin ilanından AKP iktidara gelinceye kadar (1923-2003) geçen 80 yılda yabancılara 11 milyon metrekare toprak satılmıştır. AKP iktidarının ilk on yılında 136 milyon metrekare toprak satılmıştır. Daha sonraki yıllarda yabancılara satılan topraklarla ilgili bilgiler gizlendiği gerçek sayılara ulaşılamamaktadır.”

   READ MORE
  • Sayın Önder Aksakal’a Açık Betik (Mektup)

   Sayın Önder Aksakal’a Açık Betik (Mektup)0

   Hasan Macit yazdı:
   “Sayın Aksakal, öncül ve ardıl (halef selef) olarak AKP’den aday olacaksanız daha fazla Ecevit’in tinini (ruhunu) incitmeden DSP nedeniyle kazandığınız sanları (sıfatları) bırakıp ayrılın ve AKP’ye geçin.”

   READ MORE
  • Talibanlaşmak ve Saygınlık

   Talibanlaşmak ve Saygınlık0

   Günay Güner yazdı:
   “Talibanla uyumluyuz, ayrılığımız yok! Hamt olsun! Bugünleri de gördük… Öyle bir AKP aymazlığı ki Türkiye’nin laikliği özümsemiş, çağdaş değerlerden, yaşam biçiminden kesinlikle ödün vermeyecek Türk ulusunu hiçe sayabiliyor.”

   READ MORE
  • Derdin Ucu Derinde

   Derdin Ucu Derinde0

   Mucize Özünal yazdı: “Laik eğitimle bilmek öğrenmek, dinci vesayetten kurtulmanın yoludur. Bilgi ağacının meyvasını erkeğe veren kadınlara Tanrının gazabı bundandır belki de…”

   READ MORE
  • Zülfü Livaneli’nin İtirafları

   Zülfü Livaneli’nin İtirafları0

   Günay Güner yazdı:
   “Günümüz koşulları çok yakıcıdır, idareyimaslahatı kaldıracak durum yoktur. Sayın Zülfü Livaneli, özellikle gençlerin bilincinde oluşturduğu aşınmanın bir eleştirel karşılığının olacağını bilmelidir. Gelecekte herkes ama herkes düşünsel hesabını da verecektir.”

   READ MORE
  • İsmail Hakkı Tonguç’u Tanımak

   İsmail Hakkı Tonguç’u Tanımak0

   H. Olcay Taşlı yazdı:
   “Türk toplumunun 24 Haziran 1960 yılında kaybettiğimiz, Türk köyü ve köylüsü için özveriyle çaba harcayan bu büyük eğitimcimize şükran ve minnet borcu vardır. Anısı önünde saygıyla eğiliyorum.”

   READ MORE
  • Bugünlere nasıl geldik?

   Bugünlere nasıl geldik?0

   Doğan Ergenç yazdı:
   “Evet, yeni bir aydınlanmaya ihtiyacımız var. Geçmişin aydınlanmacıları feodalizmi hedef tahtasına koymuştu; artık bu yetmez, bugünün aydınlanmacıları kapitalizmi de hedef tahtasına koymalıdır. “

   READ MORE