29.07.2016, Cuma


Selçuk Balcı’nın yeni albümü ‘’Mila’’ çıktı
Selçuk Balcı’nın yeni albümü ‘’Mila’’ çıktı
20 Ağustos 2013 09:08
Font1 Font2 Font3 Font4

Sosyal medyada paylaşılan ‘’Gel sar beni’’ ve ‘’Deniz üstünde fener ‘’ ezgileriyle tanınan ve yorumladığı Karadeniz ezgileriyle halkın sevgisini kazanan Selçuk Balcı’nın yeni albümü Mila çıktı.

 

Sosyal medyada paylaştığı ezgilerle tanınan ve ilk albümü Patikayı Kalan müzik etiketiyle çıkartan Selçuk Balcının ikinci albümü Mila da kalan müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı. 2011 yılında çıkarttığı Patika albümüyle Karadeniz müziğinde önemli yer edinen Balcının ikinci albümü Mila da hem anonim hem yeni besteleri içinde barındırıyor.

 

Toplumsal sorunlara ve doğanın tahribatına karşı duyarlılığıyla bilinen Balcının Aranjörlüğünü, Kemal Sahir Gürel, Cem Tuncer, İhsan Eş ve Engin Arslanın yaptığı albümde “Hani Sevduğum Hani” adlı türküye İsmail Hakkı Demircioğlu eşlik ediyor. Mila albümü 12 eserden oluşuyor. Eserlerin enstrümanlarında kemençe ağırlığını korurken tulumda ona eşlik ediyor.

 

Mila ise doğu Karadeniz bölgesinde özellikle Hemşin ve Lazların yaşadığı yerlerde çocukların oynadığı miskete verilen bir isim olduğu biliniyor. Ve 1988 Rize, Çayeli doğumlu sanatçının son albümü Mila müzik marketlerde dinleyicileriyle buluşuyor.

 

Halil Yeni – TelgrafhaneYukarı Geri Ana Sayfa

x

Telgrafhane'yi Facebook'tan takip edinTelgrafhane'yi Twitter'dan takip edin

x
Telgrafhane facebook uygulamasına
bağlan
38 Sorgu Yapıldı. 0,553 Saniyede Oluşturuldu.