All Posts

  • Babamın Ölümü

   Babamın Ölümü0

   Ferhat Eroğlu yazdı:
   “Babam öldü. Savcılık, kovuşturmaya yer yoktur dedi. Babam öldü. Mahkeme itirazı reddetti: Savcılık kararı doğrudur. Babam öldü. Bakanlık bilirkişi atadı, bilirkişiler rapor yazdı: Yapılan uygulama uluslararası standartlara ve bilimselliğe uygundur. Canınız cehenneme, benim babam öldü”

   READ MORE
  • Köyü Canlandırma Projesi: Köy Enstitüleri

   Köyü Canlandırma Projesi: Köy Enstitüleri0

   H. Olcay Taşlı yazdı:
   “Oldukça kısa bir süre varlığını sürdürebilmişte olsa, Anadolu’nun devrimci iradesi Enstitülerin açılış yıldönümünü hiç unutmamış ve her 17 Nisan’ı bir eğitim bayramı olarak kutlamıştır.”

   READ MORE
  • Harun Yılmaz’ın Orhan Pamuk Yazısına Yanıt

   Harun Yılmaz’ın Orhan Pamuk Yazısına Yanıt0

   Günay Güner yazdı:
   “Sabahattin Ali, Nâzım Hikmet fikrinden dönecek ya da yaltaklanacak kişiler midir? Düşüncesi uğruna ölümü göze alanlar bunu yapar mı? “

   READ MORE
  • Neden sadece Orhan Pamuk?

   Neden sadece Orhan Pamuk?0

   Harun Yılmaz yazdı:
   “Jose Saramago, İsa’ya Göre İncil kitabını yazdıktan sonra Katolik Kilisesi tarafından aforoz edilmiş ve Portekiz’i terk etmiş, Pablo Neruda 1948 yılında devlet düşmanı ilan edilmişti. Yani yazılanlar yazılıyor, söylenenler söyleniyor ve bir sanatçının değeri konusunda hükmü zaman veriyor.”

   READ MORE
  • Ateistler, deistler, agnostikler

   Ateistler, deistler, agnostikler0

   Doğan Ergenç yazdı:
   “Bir ideolojiye, bir dine, bir dünya görüşüne herhalde en büyük zararı o ideolojinin ya da dünya görüşünün karşıtları değil, bizzat onu savunduğunu söyleyenler vermektedir. Bugün yaşanan tam tamına budur. “

   READ MORE
  • Sarıklı Amiral

   Sarıklı Amiral0

   Günay Güner yazdı:
   “Cübbeli Ahmetlere alışıldı nasılsa, sarıklı amirallere de alışılır. Askeri okullara girişte engel de kaldırıldı ki artık askeri sarıklı, cübbeli tugaylar, mürettebatı sarıklı, cübbeli gemiler bile görülür bu gidişle.”

   READ MORE