29.07.2016, Cuma

  • En Çok Okunanlar
  • En Çok Yorumlananlar

“Başbakan korumaları karakol bastı!”
“Başbakan korumaları karakol bastı!”
30 Kasım 2013 14:40
Font1 Font2 Font3 Font4

Trabzon’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyuna yumurta attığı suçlamasıyla açığa alınan öğretmen Seçil E.E.’nin avukatı Sibel Suiçmez, düzenlediği basın toplantısında Erdoğan’ın korumalarını suçladı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Müvekkilinin masum olduğunu vurgulayan Avukat Suiçmez, Başbakanlık korumalarının karakolu basarak hem müvekkiline, hem de karakol amirine hakaret ettiğini öne sürdü. Öğretmen Seçil E.E.’nin korumalar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirten avukatı, karakol amirinin de olay sonrasında görevden alındığını açıkladı.

‘YARGISIZ İNFAZ YAPILDI’
Seçil öğretmenin isnat edilen hiçbir suçu işlemediğini söyleyen avukat Sibel Suiçmez, şunları söyledi:
“Başbakan’ın korumaları hakaret ve tehdit suçları işlemiştir. Burada bir yargısız infaz yapılmak istenmektedir. Müvekkilim, emniyete gittiğinde kendisine normal bir vatandaşa yapılması gereken muamele yapılmış. Ancak Başbakanlık korumaları tarafından karakol basılmış, Emniyet Amiri hakarete maruz kalmış, devamında da müvekkilimin ifadesinde de geçtiği gibi, ‘Başbakanımıza ettiğin küfürler aynen sana gi…n’ şeklinde hakarette bulunulmuştur. Burada vahim olan da ne yazık ki orada sadece görevini yapmakta olan karakol amirinin görevinden alınıp başka bir göreve verilmiş olmasıdır.”

TRAFİK ŞUBE’YE TAYİN
Seçil öğretmenin açığa alınmasına yol açan olaydan sonra Çarşı Karakolu’nun amiri Celal Yavuzay görevden alınarak Bölge Trafik Şube Müdürlüğü’nde görevlendirildi. Yerine de Güvenlik Şube’den Fuat Birkan getirildi.

Bazı yerel internet sitelerinde karakolu basan korumalar arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yeğeni ve yakın koruması Ali Erdoğan’ın da bulunduğu ileri sürüldü.

YURTYukarı Geri Ana Sayfa

x

Telgrafhane'yi Facebook'tan takip edinTelgrafhane'yi Twitter'dan takip edin

x
Telgrafhane facebook uygulamasına
bağlan
27 Sorgu Yapıldı. 0,283 Saniyede Oluşturuldu.